Merhaba arkadaşlar, uzun zaman önce Flormar indirimden 20 Liraya Flormar DD Pump Fondoteni satın almıştım. Sanırım normal fiyatı 40 Liraydı. Bir hayli zamandır beraber olmamıza ve tüm şirinliğine rağmen bir türlü elim kendisine gitmiyordu. Çünkü ilk denemede cildimdeki tüm kuruluklar ben burdayım diye bağırmıştı. 

Flormar DD Pump Fondoten
Flormar DD Pump Fondoten

Oldukça tatlı pembe rengi, farklı kullanım tarzı ile almasam olmayacak bir üründü adeta. 

Flormar DD Pump Fondoten
Flormar DD Pump Fondoten

Bu pembiş ve yuvarlak Flormar DD Pump Fondoten 15 ml ve bende en açık rengi olan Light Ivory rengi var. En açık renginin bile çok açık olduğunu söyleyemem. Malesef bana koyu geldi rengi mesela. 

Flormar DD Pump Fondoten
Flormar DD Pump Fondoten

Peki ürünün kullanım mekanızması nasıl? Flormar DD Pump Fondotenin kapağını açınca ufak delikler olduğunu görüyorsunuz. Ürünün içindeki düğme gibi olan mekanizmaya basınca yine yukarıda bulunan kolajda görebileceğiniz gibi o deliklerden ürün geliyor. Farklı ama bence pek de kullanışlı bir mekanizma değil. 15 ml bir fondoten için zaten çok az bir gramajken bu ambalaj yüzünden çoğunu kullanamayabiliriz de. En azından bende o hissi uyandırdı. Buram buram parfüm kokan bir ürün olduğunu da söyleyebilirim. 

Flormar DD Pump Fondoten
Flormar DD Pump Fondoten

Ürünün yapısı hakkında da konuşma icap eder. Açıkcası çok cushion fondoten kullanan ve seven biriyim. Ambalajı nedeni ile bunun da o fondotenler gibi olacağını düşündüm ama yanılmışım. İnce, canlı ama hafif bir görünüm sağlayacağından, çok memnun kalacağımdan emindim. Öyle olmadı. Cilt tipim çok kurudur. Tüm kuruluklarımı ortaya çıkardı. Bu nedenle hiç de doğal ve canlı bir görünüm sağlamadı. Cildimde fondoten olduğu aşikardı bunu kullandığım günlerde. Ne kadar iyi nemlendirsem de yetmedi. Renk olarak ise bana en açık rengi bile bu yaz günleri de koyu geldi. Aydınlık, fresh, genç bir görünüm vermekten çok uzaktı ki parfüm kokusu da bir hayli rahatsız etti. Karma ve yağlı ciltler belki sevebilir. Kuru ciltler denemeden almasın bence. Sevgili kuru ciltliler makyaj blogumda çok daha iyi fondotenşer bulabilirler.

Yazar

Yorum Yaz