Fermente Mutfağım markası fermente cilt toniği üretmiş. Oldukça şık bir kutuya sahip. En sevdiğim sprey kutuda. Tertemiz bir içerik sunmuş. Yiyilebilir 4 içerikten oluşuyor. Gözenek daraltıcı diye de üstüne yazınca vaadi de iddialı olmuş.

Fermente Mutfağım Fermente Cilt Toniği

Öncelikle bir tonikten gözenek daraltmasını beklemem. Gözeneklerimin daha küçük görünmesi için yıllardır çok dikkatli hareket ediyorum cilt bakımı konusunda. Geniş gözenek görüntüsü yaşlı gösterdiği için takıntımdır. 🤣 Toniği neden aldım? Temiz içeriği, sprey kutuda olması, markanın içerikleri ile dikkatimi çekmesi, illa bu markadan bir ürün deneme isteğim. Toniksiz bir cilt bakımı düşünemiyorum. Kendimi bildim bileli asla toniksiz bir rutinim olmadı. Zaafım var. Genelde pek çok markanın ilk toniğini alırım markayla tanışmak için. 😀 Ben de kaptım bu toniği. Gözenekle ilgili bir beklentim yoktu. Bir tonik alayım gözeneklerim küçülsün falan hikaye zaten. Yalnız ben bu ürünü kullanamadım. Bildiğin sirke bu. Yüzüme sirke de sıksam aynı yani. Buram buram sirke kokuyor. Sadece sirke kokuyor. Sıktıktan sonra bile saatlerce burnuma sirke kokusu geliyor. Üstüne sürdüğüm kremlere bile kokusu siniyor. Gün boyu rahatsız oluyorum.

Fermente Mutfağım Fermente Cilt Toniği

Düzenli kullanabildiğim bir ürün olmadı. Mesela şu anda Harrem ve Pelcare markasının toniklerini buzdolabında saklıyorum. Saat başı sıkasım geliyor. Sıkıyorum da. Cildime çok iyi geliyorlar, ferahlatıyorlar, ödemi mi alıyorlar, nemlendiriyorlar gibi gibi özellikleri var. Ama bunda bir etki sezemedim. Kokusundan aşırı rahatsız olsam da sıkmaya, beni rahatlatan yanı var mı anlamaya çalıştım. Ama yok yani. Belki sabretsem etki görürdüm ama kokusu nedeniyle sabredecek gücüm kalmadı. Fermente Mutfağım Fermente Cilt toniği kokusu beni çok rahatsız etti. 1 senedir benimle. 1 senedir sevemedim. Çeyreğine bile gelemedim. Kendisine güle güle demek zorunda kaldım.

Fermente Mutfağım Fermente Cilt Toniği

Eğer sirke kokusu beni rahatsız etmez, ben zaten temiz içerikli bir tonik arıyorum diyorsanız bence şans verin. Kokusu beni rahatsız etmese idi içeriği için yeniden alırdım. Ama benim için rahatsız edici. Fiyatı şu anda 100 tl civarında ama ülkemizde fiyat belirtmek saçma. Her gün yükseliyor. Siz bu yazıyı okurken kimbilir kaç lira olur. Dilerim kur düşer ve çok daha uygun fiyata düşmüş olur.

Yazar

Yorum Yaz