Favori Lip Balmlarım

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle son zamanlarda severek kullandığım favori lip balmlarımı paylaşmak istedim. Kış aylarının gelmesi ile pek çok kişide kuruyan dudak sorunu başladı. Çatlayan dudaklar için dışarıdan yardım almak zorunda kalabiliriz. En iyi lip balmı arama çalışmalarının hız kazandığı aylara girmiş bulunuyoruz.

makyaj bloguEn İyi Dudak Balmı

Bu zamana dek  kadın blogumda pek çok lip balmı ayrı ayrı yani tek başına anlattım. Yazını sonuna bir kaçının linkini bırakırım. Belki merak ettikleriniz olur, yardımcı olur size yazılar. Lip balm konusu pek de hafife alınacak bir konu değil. Özellikle dudaklar çatlayıp acı çektirmeye başlayınca daha iyi anlıyoruz önemini. Bu yazımda size üç farklı lipbalmdan söz edeceğim. Hadi başlayalım.

Elizabeth Arden Eight Hour Nourishing Lip Balm  benim çok merak ettiğim ama bir türlü alamadığım bir üründü. Her yerde bulunmadığı oldukça da pahalı. Kullandığım en pahalı dudak balmı değil ama en pahalı olanlardan biri. Free Shop da ne satın alsam diye gezinirken bunu gördüm. Dudaklarım o kadar kuruydu ki. Yaz aylarında olmamıza rağmen seyahate yenik düşmüştüler. Hem dudaklarımı düşündüm, hem merakıma yenik düştüm ve hemen satın aldım.
Elizabeth Arden Eight Hour Nourishing Lip Balmı aldığım gibi hemen açtım ve dudaklarıma sürdüm. Ürünü 20 Euro gibi bir fiyata satın aldığımı hatırlıyorum. Sürdüğüm an şu cümleyi kurdum. ‘ Değil 20 Euro 120 Euro da olsan helal olsun.’ O derece kuru dudaklarım vardı ki konuşamıyordum bile. Sürdüğüm gibi bu balm bana ‘Oh be’ dedirtti. Sadece rahatlatmıyor, üstelik tedavi ediyor. Adından da vadettiğini anlayabiliriz. Sekiz ay nemlendirmer sözü veriyor ve bence bu sözü tutuyor. Peki bitince yeniden satın alır mıyım? Çok pahalı ve kokusu da çirkin. ;)) Param olursa alırım belki. Türkiye’ de aylar önce 120 Lira civarında satılıyordu ama dolar fiyatları rekora koşmuşken durum nedir bilemiyorum. 😉

bakim bloglariEn İyi Lipbalm

Ruby Kisses Pot O’ Miracle Lip Revitalizer ise zaten bir hayli meşhur bir dudak balmı. Bu üç üründe de sevmediğim özellik parmakla uygulanıyor olması iken bunu parmakla uygulamak biraz daha kolay diğerlerine göre. Çünkü kavanozu aha geniş. Diğerlerine parmaklarım girmiyor ayol. 😉 Ürünü çıkarmak zor oluyor. Vazelimsi kıvamı var ki hemen hemen pek çok lip balmın kıvamı da bu şekilde. Mentol kokusu ile dudaklarımı hem rahatlatıyor hem de adeta daha iri gösteriyor. Ya da ben kendimi avutuyorum. Bu üçü arasında tekrar tekrar alırım dediğim lipbalm budur. İndirim zamanı 11 Lira civarına satın almak mümkün.
Blistex Medplus Lipbalm zaten yıllardır kullandığım bir ürün. Kaç tane satın aldığımı hatırlamıyorum bile. Hemen herkesin tanıyıp bildiği bir ürün. Malesef uzun süre kullanınca dudaklarımı ilk günlerde olduğu gibi nemlendirmiyor. O yüzden artık eskisi kadar sık satın almıyorum. Yine yoğun ama çabuk emilen bir yapıya sahip ve mentol kokusu var. O yüzden çok da rahatlatıyor dudaklarımı.

Belki şu ürünler de dikkatinizi çeker.
Hem dudağa hem göz çevresine kullanılan çok güzel bir nemlendirici  Vitacreme   .
Güncel fiyatı 220 Lira olan  Sisley  Lipbalm.

yasam bloglari
Makyaj Bloglari

4 Yorum yapılmış
    1. @Basak Celik kokusu ve fiyatı dısında bayağı sevdim 🙂 ama dudaklar alışınca ne olur bilemedim. medplusı uzun yıllar kullandım. bi zaman sonra sankı etkısız kaldı

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe