Evlerde kullanımı artan su arıtma cihazı, günden güne daha fazla kişi tarafından tercih ediliyor. Beraberinde ise sektördeki ürün sayısı da artıyor. Peki bu durumda su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli? Hangi tavsiye üzerine tercih yapmalı? Bu yazımızda arıtma cihazı alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken tavsiyeler yer almaktadır. İyi bir ürün alarak uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanmak istiyorsanız mutlaka dikkat ediniz.

Eviniz İçin En İyi Su Arıtma Cihazı Tavsiyesi

Su arıtma cihazı dediğimizde her ürünün aynı olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat arıtma teknolojilerinin yıllar içerisindeki gelişimi ile birlikte bazı marka ve ürünler ayrışmaya başladı. Öncelikle arıtma teknolojilerinden bahsedelim. Günümüzde tavsiye edilen arıtma teknolojisi, Ters ozmoz teknoloji ile suyu arıtan cihazlardır. Patenti NASA’da olduğu bilinir. Suyu en iyi şekilde arıtan bir teknolojidir. Bu teknolojiyi bünyesinde barındıran arıtma cihazları fiyat olarak daha yüksek olsa da bunun sebebinin iyi bir arıtma teknolojisine sahip olması diyebiliriz.

Arıtma cihazlarının en önemli parçası filtrelerdir. Bir su arıtma cihazında 3 ile 6 arasında filtre bulunur. Genelde bu sayı 5 olmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken konu, filtrenin sayısı değil, filtrenin kalitesi. Test edilmiş ve testleri başarıyla geçmiş olan, sertifikalara sahip olan, TSE tarafından da onaylanmış filtreler suyu başarılı şekilde arıtır. Bu yüzden satın alırken kaliteli filtrelere sahip olan su arıtma cihazlarını tercih etmeniz tavsiye edilir. Nitekim su arıtma cihazı tavsiyesi veren platformlardaki ürünler, bu sertifikalara sahip ürünler diyebiliriz.

Son olarak bahsedeceğimiz konu ise malzeme kalitesi. Birçok kişi bu konuyu pek dikkate almıyor. Oysa yaşanan bazı talihsizlikler, su arıtma cihazlarının malzeme kalitesinin ne kadar dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu ortaya koymuştur. Nedir bu talihsizlikler? Su arıtma cihazları bildiğiniz gibi şebekeden gelen suyu arıtır ve musluğunuza taşır. Arıtma cihazının musluğa ulaşmasını sağlayan birleştirici parçalara ve borulara sahiptir. Bu borular oldukça hassastır. Hiç aklınıza gelmediği bir anda hortum patlayabilir ve evinizi su basabilir. Eğer evin su vanası açıksa bu durum başınıza gelebilir. Bağlantı hortumları kaliteli olan arıtma cihazlarında bu durumun yaşanma olasılığı ise çok düşüktür. Çünkü alınmaya ve patlamaya dayanıklı hortumlar kullanılır.

Eğer bir su arıtma cihazı almayı planlıyorsanız, tavsiye ettiğimiz bilgilere kulak vererek tercih yapmanızı öneririz.

Yazar

Yorum Yaz