ESSENCE RUJLARIMA BİR BAKIŞ

Merhaba arkadaşlar,
Bu aralar sizinle elimde bulunan drugstore rujları paylaşmak istiyorum. Hayatımdan high end ruj işini çıkardığımı arkadaş çevrem biliyordur. Ruj kullanmayıp Sephora ve Mac de ki rujları eve yığmanın anlamı olmadığını geçte olsa farkedip Flormar fiyatına sıfır Guerlain, Chanel, Sisley, Ysl ve pek çok rujumu satmış idim. Büyük bir buhran ile 10-20 liraya sattığım o rujların bana tokat gibi etkisi oldu. Yapı ya da kalıcılık olarak hiçbirinin drugstoreden farkları olmadığını anlamam geç oldu. Zararın neresinden dönersem kardır diyorum. Bazıları içerik kısmına takılabilir. Ancak içerik olarak da high endlerin daha temiz olduğunu düşünmüyorum.

tavsiyesever-essence-ruj-kullanan

Şu an için elimde beş tane Eseence ruj kaldı. Aslında hepsini tek tek, uzun uzun anlatmayacağım. Zaten renk anlatma gibi bir yeteneğim yok. Renk ve kokulara aşık olabilirim ama anlat deseniz suratınıza bön bön bakarım.

tavsiyesever-essence-07-natural-beauty

Essence 07 Naturel Beauty , sanırım benim ilk Essence rujum idi. Renginin doğallığı ve herkese yakışır rengi ile görür görmez şans vermek istedim. Çok opak değil ama şeffaf ve renk vermeyen türden de değil. Çok kalıcı değil. Yumuşak bir yapısı var ancak durduk yere erimedi bende. 
essence-09-wear-berries
Essence 09 Wear Berries, morun güzel ve günlük hayatta en rahat kullanılabilecek hali bu olabilir. Bu güzellik de çok opak değil. Hafif ıslak, yumuşak, yazın seve seve kullanacağım harika bir renk.  Hele de bu renk bir aksesuar ile dudağımdan düşürmem artık.
tavsiyesever-essence-02-all-you-need-is-red
Essence 02 All You Need is Red, ismi ile beni tahrik edip aldığımı inkar edemem. Öyle bir kırmızı olsun ki içinde mavilik, turunculuk olmasın istedim. Pembeye bakan bir yanı olmasın dedim. Ama günlük olarak da kullanmak beni zorlamasın. Bu isteklerimi Essence 02 all you need is red çok güzel karşıladı. 
tavsiyesever-essence-14-ruj
Essence 14 Adorable Matt ise tüm bu rujlar arasında en sevdiğim, yapısına en hayran olduğum ama en az kullandığım. Aslında hiç kullanamadığım. Zaten ruj kullanmayan bu ince dudaklı hanım bunu kullanmaya cesaret edemiyor. Mat yapısı ile rengine bakmalara doyamam ben.
tavsiyesever-essence-53-all-about-cupcake
Son olarak sürpriz ruj Essence 53 All About Cupcake. Uzun zamandır piyasadan kalktı denilen ruju öven çok duyduğum için hep almak istemiş idim. Ancak bulmak çok zor idi. Geçenlerde tesadüfen gördüm. Hemen kaptım. Denemek istedim. Beklentim büyüktü. Ömrümde böyle kötü ruj görmedim. Iyy. Zaten renk verdiği yok. Hafif bir pembelik. Kalıcılık sıfır. Hemen eriyecek cinsten. Herşey bi yana. O ağzıma verdiği iğrenç tat. Rezalet birşey. Sanki güneş kremi yutmuşum gibi. 
Sizin de beğendiğiniz uygun fiyatlı rujlar var mı? Essence rujlarından tavsiye ettiğiniz renkler var mı? Ve siz Essence rujlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
makyaj-blogu
3 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe