En Popüler Kaş Ürünlerim

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda severek kullandığım kaş ürünlerini sizlerle paylaşmak istedim. Arada sevmediklerimi de kaptırmış olabilirim. 😉 Maybelline, Mac, Golden Rose, Essence, Pastel kaş kalemleri ve kaş maskaraları ile bugün ki yazımda misafirimiz olacaklar.

Popüler Kaş Ürünlerim

Ten makyajı, göz makyajı derken artık kaş makyajı da ayrı bir kategori makyajda.  Hiç makyaj yapmasanız bile sadece doğru kaş şekli ile bile çok daha bakımlı ve hoş görünebiliriz. Kaşın nasıl göründüğümüzdeki etkisini gitgide daha geniş bir kitle anlıyor. O nedenle kaş ürünlerine olan ilgi artıyor, bunu farkeden firmalarda yeni ürünlerle piyasada beğenimize sunuluyor.

Guzellik bloglari
Yukardan Aşağıya; Pastel, Essence, Golden Rose
Aslında pek çok kaş maskarası kullandım. Benefit kaş maskarası ilk kaş maskaramdı ama çok pahalı olması ve kaşlarımı dökmesi nedeniyle kendisiyle ilişkimi kestim. O zamandan sonra Gosh, Maybelline ve daha başka markaların da kaş maskaralarını kullandım. Ama çoğu büyük fırçalı idi ve bana hiç pratik gelmediler. Tekrar almayı düşünmedim. Zaten çoğunu  makyaj blogumda anlattım. Bugün bahsedeceğim üç kaş maskarası da küçük fırçalı. Aralarında Pastel Kaş maskarası en az renk veren olduğu için genelde şeffaf maskara niyetine kullanıyorum kendisini. Essence kaş maskarası renk verme konusunda gayet tatmin edici ve kontrol etmesi kolay. Golden Rose kaş maskarası ise aralarında en minik fırçaya sahip. Çok renk vermese de yine de kontrol etmesi kolay olduğu için sevdim.
Renk olarak ise Pastel daha kahve tonlarında iken Essence en bana uyan antrasit tonlarında. Golden Rose’da bol renk alternatifi var. Muhakkak size uyan bir renk bulursunuz. Zaten çok renk veren bir yapıları olmadığı için birebir aynı renk olup olmaması çok önemli değil bence.

Makyaj bloglari
Popüler Kaş Ürünlerim
Fırçaların karşılaştırılmasını daha iyi yapmanız için farklı açıdan da paylaşıyorum  sizinle. Her biri uygun fiyatlı, şans verebileceginiz ürünler bence. Essence sadece 10 Lira civarında ve benim şu an için favorim.

Bakim bloglari
Kaş Pudraları
Gelelim kaş pudralarına… Bu yazımda kaş farlarından söz etmiyorum ama Maybelline Brow Drama‘nın diğer ucu kaş pudrası olduğu için bu ürün grubundan da söz etmek istedim. Maybelline Brow Drama ilk alışımda pek hoşuma gitmemişti ama ikinci alışımda severek kullandım. Çok güzel rengini veriyor. Kaşlarımın iç kısmında kullanıyorum. Çok doğal bir görünüm sağlıyor. 

Makyaj blogu
Popüler Kaş Ürünlerim

Essence Kaş Pudrası ise ben alırken sadece açık rengi olduğu için bana uymayan bir renk ile karşınızda. Yukarıda da görmek mümkün. Renk falan vermiyor. Zerre kadar işe yaramıyor. Fiyatı 8-9 lira falandı sanırım ama bir kuruş bile olsa işe yaramadığı için parama acıdım. Üst tarafta Maybelline’in rengini de görmek mümkün. Gayet ayarında ve doğal. Kaş rengime de cuk oturdu.

Kozmetik blogu
Yukardan aşağıya; Mac, Golden Rose, Maybelline

Mac Kaş kalemini bir arkadaşım önerdi ve kaş çıkardığını söyledi. Bu zamana dek her kaş kalemi benim kaşlarımı döktü. O nedenle hemen denemek istedim. Cidden severek kullandım. Hiç kaşlarım dökülmedi. Kötü yanı ise pahalı, tarağı yok ve ben de kalıcı olmadı. Golden Rose kaş kalemi ise ben de cidden bayağı kalıcı oldu ki bu benim tam aradığım özellik. O nedenle şimdiden favorim oldu. Hem tarağı da var. Fiyatı da uygun. Daha ne isterim. 😉

Guzellik blogu
Soldan Sağa; Maybelline kaş pudrası, Maybelline kaş kalemi, Golden Rose kaş kalemi, Mac kaş kalemi

Maybelline kaş kalemi renk olarak beni çok tatmin etti. Bir hayli sevdim. Kaşlarımı da dökmedi. Bir hayli zamandır kullanıyorum. Mesela Golden Rose ile yeni tanıştım. Belki zamanla dökülme yapar. Ama Maybelline ilk çıktığı zamanlardan beri kullanmama rağmen hiç dökülmeye sebep vermedi.

Ben sizi çok bunaltmadan kaş ürünlerime değinmek istedim. Umarım işinize yarayan bir yazı olmuştur.

kozmetik bloglari

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe