Drunk Elephant Slaai Makeup-Melting Butter Cleanser

Drunk Elephant makyaj temizleme balmı aslında çok merak ettiğim bir ürün değildi. Genelde böyle lüks markaların temizleme balmlarından çok verim alamıyorum. Neticede çok pahalılar ve verdiğimiz paranın hakkını istemek hakkımız. Set içinde ufak boyunun olduğunu öğrenince satın aldım. Zaten bu balmlardan azıcık kullanmak yeterli. Fikir sahibi olmam için fazlasıyla yeterli olacaktı. Nitekim 1 ay boyunca düzenli kullandım ve üründen tüketebildiğim kısım belli.

Drunk Elephant Slaai Makeup-Melting Butter Cleanser

Ben makyaj temizleme balmlarını yağlardan daha çok seviyorum. Daha başarılı bulduğum için değil. Akma yaşatmadığı ve taşıması çok pratik olduğu için. Sık seyahat edenler derdimi anlamıştır. 

Drunk Elephant makyaj temizleme balmı ilk kullanımda beni biraz bozdu. Makyajı harika çözdü ama adeta yüzüme yapıştı rimel kalıntıları. Birkaç kullanım sonrası anladım ki çok beklemeden hemen yıkamam lazım. O zaman hiç sorun yaşamadım. Aktı gitti makyaj. Ben ürünü kış aylarında kullandım. Sular buz gibiydi. Buz gibi sularda cildimden tamamen arınma hissi yaşatmadı. Ilık suda da yaşatmadı. Hani durulama sonrası gıcır gıcır bir his olur ya ne etti isem o hissi vermedi. Bu başlarda canımı sıktı. Sanki durulanmadı, yüzümde yağ var, kesin sivilce basar beni, yağ bezesi çıkacak gibi evhamlara girdim. Ama asla böyle sorunlar yaşamadım. O gıcır gıcır kuruluk hissi olmadan da oluyormuş. Zamanla anladım ki ben arınma hissini almıyorum ama aslında arınıyor cildim. Oldukça zorlu maskaralarımı bile çıkardı zaten. Bu arada bazı temizleme ürünlerinde arkadaşlar rimelimi çıkarmadı diye sitem edebiliyor. Aynı ürünü çok daha zorlu rimellerde kullanıyorum. Bakıyorum gayet de çıkarıyor. Bir yerde yanlış yaptıklarını düşünüyorum. Acaba hiç ovalamadan makyajın akmasını mı bekliyorlar bilmiyorum ama bazı yorumların açıkçası ürünlere haksızlık olduğunu düşünüyorum.

Drunk Elephant Slaai Makeup-Melting Butter Cleanser

Kısaca Drunk Elephant makyaj temizleme balmı için bir süre olumsuz düşünsemde bunun kafamdaki önyargılardan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Cildimi kurutmadı, tahriş etmedi, korktuğum yağ bezesi, sivilce gibi sorunlara yol açmadı. Aksine cildimi güçlendirdiğini hissettim. Evet ben o temizleme işlemi sonrası cildin üstünde sıfır ürün kalma hissini bulamadım ama bunun cildime adeta yan etkisi değil katkısı oldu. Markanın misyonu ile de uyuşuyor bu.

Ben bu yazıyı yazarken Drunk Elephant Slaai Makeup-Melting Butter Cleanser tam boyu 609 tl olarak Sephora’da satılıyor. Çok yüksek bir fiyat olduğu için tam boyunu almayı düşünmüyorum. 300 tl civarı olsaydı yine alabilirdim.

Yazar

Yorum Yaz