DIORSHOW MAXIMIZER PRIMER – DIORSHOW ICONIC OVERCURL MASKARA

Selamlar kaşlarına gözlerine ayrı bi düşkün olan güzeller,

Pek çok kadın göz makyajına çok önem verir. Çok eskilerden bende öyleydim. Kirpiklerimle başa çıkamayıp pes ettim sonunda. Artık göz makyajı benim için çok önemli değil. Ama yine de kıvrık kirpiklerin bakışlara bir canlılık verdiğini ve daha genç gösterdiğini düşünüyorum. O nedenle de maskara seçerken en önem verdiğim husus kıvrık tutması. 
dior iconic maskara

Elbette herkesin beklentisi farklıdır. Kimi dolgunluk, kimi uzunluk arayışında. Ben hepsinden geçeli çok oldu. Yeter ki yere bakmasın artık şu kirpikler. Pek çoğumuz maskaramızdan memnun olsak bile hep daha iyisini ararız. Bugün size anlatacağım maskara ve maskara bazının kirpiklerimde uygulanmış halini fotoğraflamıştım. Ama malesef kaybettim. Çok özür dileyerek kısaca söz etmek istiyorum bu ürünlerden. Evvela maskara bazından söz edelim. Ama peki maskara bazı ne işe yarar? Maskara bazı, maskaradan evvel uygulanır. Nasıl fondoten bazı, fondotenin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor ise maskara bazı da maskaranın daha kalıcı olmasını sağlıyor ve maskaranın zararlarından kirpikleri koruyor. Ancak bu vaatlerin hiç birine inanmıyorum. Ben maskara bazını sadece daha dolgun kirpikler için kullanıyorum. 

dior maximizer primer
Diorshow Maximizer Primer, ben bu ürünü ilk olarak aynı fırçaya sahip maskarası ile denedim. İkisi benim kirpiklerim için harika bir ikiliydi. Dolgunluk nefis. Ancak başka maskaralar ile aynı performansı yakalayamadım. Plastik fırçası kirpiklerimi güzelce ayırıyor. Şu anda tek başına iken bence bir Essence, Clinique, Flormar bazdan farkı yok. Başlarda biraz ağırlık yapsada zamanla anlaştık. Kat kat sürmekten kaçınmak lazım. Ve üzerine maskara sürmek için çok beklememeli. Bu ürün için son söz olarak şunu söylemek isterim. 10 ml ürün için 116 lira vermeye değmez bu performans. 
dior iconic maskara
Diorshow Iconic Overcurl Maskara ise kıvrık fırçası ile beklentimi arttırdı. Nedense bu tarz fırçaların kirpikleri daha kıvrık yaptığı gibi bir inanç var. Ancak ben daha bu inancı destekleyen kıvrık fırçalı maskaraya rastlamadım. Bence fırça şeklinden çok uygulama taktiği ve maskaranın formülü önemli. Fırça şekli çok değişik değil. Kıvrık bir kıl fırça. En sevdiğim yanı bazla beraber bile kullansanız çok hafif. Ağırlık hissettirmiyor kirpiklerde. Onun dışında kirpiklerime hacim vermiyor. Ama birbirine yapıştırmadan güzelce belirginleştiriyor. Kıvrıklık namına birşey kattığı yok benim inatçı yere bakan kirpiklere. Kıasaca ben satıldığı fiyatı hakettiğini asla düşünmüyorum.
Eveeett! Şimdilik benden bu kadar güzeller. Kirpiklerim çok inatçı ve düz. Kıvrıklık konusunda muzdarip olan arkadaşlara waterproof maskara denemelerini öneririm. Maskarayı uygularken diplerden uçlara doğru fırçayı çevirerek ve hafif zigzag hareketlerle uygulama yapabilirsiniz. Ayrıca maskara uçlara gelince fırçayı hemen çekmek yerine kirpik uçlarında biraz bekletin. Tabii kirpikleri yukarı doğru bastıracak şekilde bekletin. Maskara bu şekilde bi kaç saniyede daha kirpikler düşmeden kurursa kirpikleriniz daha kıvrık durur. Kocaman öpüyorum.
7 Yorum yapılmış
  1. Canım benimde düz kirpiklerim var ama onları sürekli yukarı yukarı bastıra bastıra sonunda yukarı kıvrıldılar yani şu şekilde saçını hep bir yönde tutarsan banyodan sonra filan bir süre sonra o tarafa döndürmek zor olsa bile hep o şekilde kalır kirpiklerde aynı şekilde hatta kaşlar bile ^.^ Örneğin sabah kalktığımda akşam yattığımda elimi gözüme çok baskı yapmayacak şekilde kirpiklerimi göz kapağıma doğru hep bastırıyorum. Önceden aşağıya kıvrık olan kirpiklerim (ki bayağı kızıl ve beyaz tenli biri olarak asya tipim zerre yok babama çekmişim sanırım ki ona çeken tüm özelliklerimden nefret ediyorum..) bu şekilde bir seneye yakın yaparsan (zaten bir aydan sonra alışkanlık olacak) emin ol farkı göreceksin ^.^ sabah yüzümü yıkadıktan sonra veya banyo yaptıktan sonra mutlaka kirpiklerimi havlu yardımıyla yukarı doğru hafifçe bastırarak kurutuyorum. artık yukarı doğrular rimel olarak da bende sana katılıyorum kesinlikle kıvrık fırça işe yaramıyorum zaten kirpik kıvırıcısı eğimi ters yönde. Kıvrık fırçanın da ters yönde kullanırsan ki en güzel eğim maybelline falsies black drama rimelinde oldukça farklı bir sonuç elde ediyorsun ^.^ Eğer kirpiklerinin hacimsizliğinden şikayetçiysen bebe pudrasını hafifçe işaret parmağına dök ve kirpiklerini hafifçe beyaz olana kadar sür ve rimeli uygula ^.^ Zaten yakında nasıl doğal bir şekilde kirpiklerim kıvrıldı diye bir post hazırlayacağım ^.^ Beni blogumdan takip edebilirsin ^.^ http://www.crocusinsun.com

    Bu rimeli de merak ediyordum hep youtuberlar "hayatımın rimeli" deyip duruyordu.. Açıkçası ben gözümü yakmayan iyi hacim ve kıvırma veren rimel olarak make up forever ın smoky lash ini kullanıyorum veya maybelline falsiess black drama. ağlasan bile mufe akmıyor ki onun smoky extravagant rimelini de kullanacağım elimdeki bittikten sonra. Maybelline de ağlamaya gelmiyor ne yazık ki :/

    Yazın için teşekkürler :*

    1. Detaylı yorum için çok teşekkürler küçükken bende kirpiklerimi kıvırıp idim öyle. Sonra bıraktım ve iyice düzleştiler. Mufe maskarayı bende çok seviyorum ama istediğim kıvrıklıpı vermiyor. Tüm mufe maskaraları seviyorum.

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe