Chloé Signature Lumineuse Eau de Parfum ile tanıştım, ve bu yeni koku beni etkileyemedi. Chloe ailesinin parfümlerini genel olarak sevemedim. Her seferinde çiçeksi bir parfüm aradığımda, bana Chloé’nin kokusunu sunuyorlar; sanki Chloé kullanmayan kadın kalmış gibi. Bu parfümleri çok hafif buluyorum ve kokusunu almada zorlanıyorum. Chloe sevemedim ama Nomade ve ailesini hariç tutuyorum. Lumineuse, diğer versiyonların aksine gül kokusunu bana fazla hissettirmedi. Gül kokusunu severim, ancak Chloé’nin dokunuşuyla bir türlü uyum sağlayamıyorum.

Chloé Signature Lumineuse Eau de Parfum

Lumineuse, beklediğim gibi güçlü bir gül kokusu sunmadı. İlk denemelerimde kokuyu tam olarak algılayamadım, ancak zamanla daha iyi anladım ve biraz sevmeye başladım. Yine de, tam boy bir şişe için para verip alacak kadar çok sevmedim. Hediye olarak gelirse kullanırım, ancak kendi tercihim için bu parfüme para vermek istemem.

Lumineuse, vanilya ve ambere gül katılarak ile biraz ferahlatılmış gibi. Yaz kokusu demek zor, daha çok boğazlı kazak giymiş, akşam işten gelip uzanmış, temiz ve bakımlı bir kadın kokusu gibi. Her mevsimde tercih edilebilecek bir koku, sadece yaz sıcakları dışında. Eşim ise bu kokuya bayıldı ve beni bu parfümü almam konusunda teşvik etti. Ancak, 5 ml’lik küçük bir boyuyla hevesimi almayı düşünüyorum. Daha belirgin ve güçlü yayılıma sahip kokuları daha çok tercih ediyorum. Bu tarz kokuları bana herkes çok yakıştırıyor. Ama ben yeni yeni parfümleri tanıdıkça bunları artık zayıf bulmaya başlıyorum.

Yazar

Yorum Yaz