Cettua Exfoliating Foot Mask

Merhaba arkadaşlar, uzun süredir severek kullandığım Cettua Exfoliating Foot Mask adlı üründen bahsetmek istiyorum. Bugün bahsedeceğim ürün tek kullanımlık bir ayak maskesi. Daha evvel  cilt bakım blogumda  bu şekilde olan tek kullanımlık maskelerden söz etmemiştim pek. Zaten genelde tercih etmiyorum bu şekilde olan maskeleri. Çünkü hem pahalı olduklarını düşünüyorum hem de pek faydalı olduklarına inanmıyorum. Aldıklarımdan da pek memnun kalmadım. Zaten maskeler de düzenli kullanımda gösterir. Ve tek kullanımlık maskeler düzenli kullanımda pahalıya mal oluyor bence.

ayak soyucu maske
Cettua Exfoliating Foot Mask

Pek çok kişinin ortak sıkıntılarından biri bakımsız kalan ayaklardır. Özellikle topuk çatlakları hem görüntü açısından hem verdiği acı açısından oldukça sıkıntılıdır. Ölü deriden kurtulamayan ayaklar her ne kadar nemlendirsek de istediğimiz duruma gelmeyebilir. O zaman ölü deriden kurtulmak için dışarıdan yardım almaya ihtiyaç duyabiliriz. Ben de uzun süredir ara ara dışarıdan destek alıyorum ölü deriden kurtulmak için. Pek çok markada ayak soyucu maskeler var aslında. Bugün sizlerle Gratis mağazalarında bulabileceğiniz Cettua Exfoliating Foot Mask den söz edeceğim. Defalarca satın aldığım ve beğendiğim bir ürün. Aslında çok daha iyileri de var ama her zaman stokta bulmak mümkün olmuyor.

ayak derisini soyan maske
Ayak Soyucu Maske
Bu ayak soyucu maskelerden Silk Foot (Lilakutu.com da eskiden satışı vardı), Missha gibi markalarda da var. Yazının sonuna onlarında görselini ekleyeceğim.

ayak maskesi
Ayak Soyucu Maske

Peki nasıl kullanılıyor bu maskeler? Paketi açtığınız zaman içinden bir çift yukarıda olduğu gibi çorap şekli verilmiş paketler çıkıyor. Bunları ayağınıza geçirip başlıyorsunuz beklemeye. 60 – 90 dakika arası bekleme süresi var. Ben üzerine bir de çorap giyiyorum ve öyle bekliyorum. Ayaklarınızda belki biraz yanma hissi hissedebilirsiniz. Ben her seferinde 90 dakika bekliyorum. Daha sonra bol suyla iyice duruluyorsunuz ayaklarınızı. Eee daha sonra ne oluyor?

ayak maskesi
Ayak Soyucu Maske

Hemen değil ama bir kaç gün sonra ayaklarınız yavaş yavaş soyulmaya başlıyor.  Hem ayak altı hem ayak üstü soyuluyor günden güne. Ayaklarınız ölü deriden kurtuluyor ve altında çok daha yumuşak çok daha taze bir deri sizi bekliyor. Soyulma süresi kişiden kişiye değişse de en azından bende 10 gün falan sürüyor. İlk yapışımda nerdeyse 1 ay sürmüştü. O nedenle yaz aylarında terlik, sandalet mevsiminde bu ürünü kullanmak pek hoşunuza gitmeyebilir.
Bu maskeyi sanırım 15 lira civarına satın aldım. Bu özellikte bulduğum maskeler arasında en ucuz olan bu. Diğer bu şekilde işleyen, aklıma gelen maskeleri de görsel olarak aşağıya ekliyorum.

Not: Ayakların soyulma sürecini sabırla bekleyin. Kendiniz soymayın. Yine bakımına, nemlendirmesine önem verin. Çoraplarınızı çıkarırken bile ayaklarınızdan ölü deriler kopup etrafa dağılacak. Bunu gözardı etmeyin. Dikkatli olun, özellikle ev halkından fırça yemeyin. 😉

Bakim blogu


İlk tanıştığım maske buydu ve lilakutu.com da satılıyordu. Ancak artım orada satışı yok.

bakim bloglari


Bu maske de  Lilakutu  da satılıyor. Ve ben de merak ediyorum açıkcası. Olur da denersem burada paylaşırım zaten. Ancak hakkında hep güzel yorumlar okudum.

Kadin blogu

Bu Missha marka olan ortalama 28 Lira ve nispeten biraz daha ucuz. Yine  Lilakutu  dan satın almak mümkün.

Yasam blogu

Absolute Exfoliating Foot Mask ise Gratis mağazalarında satılıyor. Ve bence Cettua‘ ya göre daha etkili. 25 Lira civarında satılıyor. (Gittikçe fiyatı artıyor maalesef) Eğer bir ayak soyucu maske denemeye karar verdi iseniz benim size ilk önereceğim bu maske olur.

cilt bakim blogu
Güzellik Blogları

6 Yorum yapılmış
  1. Snapchatte de izledim. Çok merak ettim. Daha önce ayak bakımına hiç maske kullanmamaıştım. Kış aylarında tamam da yazın nasıl olur bilemedim senin de dediğin gibi. ayaklar soyulacak :/

    1. İlk defa bu şikayeti duyuyorum. Hem de aynı gün iki aynı yorum. Amaç ayakların soyulması olduğu için kaşıntı normal. Çünkü deriniz yenileniyor. Yenilenen yara bile kaşınır.

    1. Ben de aşırı hassas ciltliyim. Defalarca da kullandım. Bir hafta boyunca kaşıntı ve kızarıklık ne boyutta bilmiyorum ama zaten amaç ayağın soyulması. Ciddi bir soyulma oluyor ve bir 10 gün civarı sürüyor.

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe