Merhaba arkadaşlar, aylar sonra söz verdiğim yazıyı ancak yazabiliyorum. Aslında benim çok sevdiğim bir konu. Çanta Modelleri ve İsimleri en haz alarak yazdığım yazım olabilir. 🙂 Çünkü mevzu derin. Çantadan söz ediyoruz arkadaş. Hangi kadını heyecanlandırmaz ki 🙂 Bazı çanta isimleri özellikle snapchatte bana çok sorulmuştu. O nedenle en sorulan çanta modellerinden söz edeceğim sadece. Hem siz de sıkılmamış olursunuz. Zaten omuz çantası, el çantası hepimizin bildiği çanta modelleri.

moda bloglari
Çanta Modelleri ve İsimleri

Hadi o zaman daha fazla uzatmayalım ve bakalım neymiş bu çanta modelleri ve isimleri.

1-Hobo Çanta Nedir?

moda bloggeri
Hobo Çanta Nedir?
En sevdiğim çanta modeline öncelik vermeden edemedim. Genelde omuza takılan kısım C şeklinde olan, yumuşak, kullanışlı çantalardır. Özel günler için pek tercih edilesi olmasa da derin, büyük çantalar tercih edenlerin gözdesi olabilecek çantalardır. Kaliteli derisi ile ben burdayım diyen cinslerine hayır diyemiyorum mesela. Okula giderken şıklıktan da taviz vermek istemeyenler için idealdir hobo çanta

2-Tote Çanta Nedir?

turkish fashion blogger
Tote Çanta Nedir?
Aslında hemen herkesin kullandığı çanta modelidir tote çanta. Uzun, derin omuz çantasıdır. Alışverişte, okulda da çok tercih edilen kullanışlı bir çanta modelidir. Özellikle yazın kumaş ve hafif modellerini gençlerin kollarında görmek mümkün. 

3-Messenger (Postacı) Çanta Nedir?

fashion blogger
Messenger (Postacı) Çanta Nedir?
Kısaca çapraz takılabilen çantalar diyebiliriz. Yıllardır geçmeyen trendi nedeniyle pek çok alt modeli vardır. Okulda kullanıldığı gibi çoçuklu, bebekli anneler de çok tercih edebiliyor bu modeli. Hatta erkeklerin de en tercih ettiği modellerden biridir.

4-Clutch Nedir?

kadin bloglari
Clutch Nedir?

Günlük hayatta tercih edeni olsa da genellikle özel günler, geceler, davetler için daha çok aranan bir çantadır. Çoğunlukla küçük olurlar ve ufak tefek bir kaç temel ihtiyaçları alabilirler içlerine. Son zamanlarda büyük boyları da oldukça görebiliyoruz. Ancak devamlı elimizde tutmak zorunda olduğumuzdan büyük boyları da tıka basa doldurmak pek mantıklı olmuyor. Zarf şeklinde olanları, kilitli olanları, mıknatıslı olanları gecelerde çok tercih edilir.

5-Bilek (Wristlet) Çanta Nedir?

moda blog
Bilek (Wristlet) Çanta Nedir?
Clutch benzeri çantalardır. Genelde telefon, azıcık para gibi temel ihtiyaçları bile zor sığdırırlar içlerine. 🙂 Bileğe takılabildiği için clutchtan daha kullanışlı gelebilir size de. Pratiktir ve günlük hayatta tercih edilesi bir çanta türüdür. Cüzdan niyetine de ben kullanıyorum. Yeri gelir sadece bunu alır çıkarım, yeri gelir çantama atar cüzdan diye kullanırım.

6-Bucket(Kova) Çanta Nedir?

en populer mode bloglari
Bucket(Kova) Çanta Nedir?
Son yılların en ses getiren modellerinden biri de Bucket Çanta dediğimiz Kova Çantalar aslında. Süeti, püsküllüsü, kırmızısı, tabası… Sanırım aşık olduğum bir çanta modeli. Malesef umduğum kadar rahat ettiğim bir  model olmadı. Defalarca aşık olduğum bu modele şans verdim ama rahatına çok düşkün biri olarak umduğumu bulamadım. Aslında içine çok ürün alıyor ama ağzını açma, kapama, ağız darlığından kaynaklı askılarının kullanımı alışık olduğum kullanışlılığı sağlamadı bana. Yine de çok tatlı olduklarını inkar edemem. 🙂

7-Barnel (Silindir) Çanta Nedir?

en popüler kadin bloglari
Barnel (Silindir) Çanta Nedir?

Barnel Çanta tabirini ilk duyduğumda çok şaşırsam da internette baktığım gibi ‘Bu bizim silindir çanta ya’ deyiverdim. 🙂 En sevmediğim çanta modeli. Hem kullanışsız geliyor bana hem de şık değil bence. Zaten erkeklere daha çok yakışıyor. Sosis çanta diyen de var. Erkeklerin spora giderken sıkça bu çantalardan kullandığını görebilirsiniz.

8-Satchel Çanta Nedir? 

popüler moda blogu
Satchel Çanta Nedir? 
Aslında ben de yeni öğrendim bu ismi. Messenger çantalar ya da evrak çantaları ile karıştırmak olası. Eski okul çantlarına benzer çantalara verilen isimmiş. Ben çok şık bulsam da pek kullanamıyorum bu tarz çantaları. Bazı markalar adeta paso bu modele çalışıyor. 🙂 
Evet… Bir zevkli konunun daha sonuna geldik. Benim en merak ettiğim siz bu çanta modellerinden en çok hangisini beğeniyorsunuz? Ya da en çok hangi modeli tercih ediyorsunuz? Benim favorim kesinlikle hobolar. 🙂
moda bloggeri
Yazar

1 Yorum Var

Yorum Yaz