Merhaba arkadaşlar, Fransa’ya her gidenin stokladığı ürünlerden biri de Biafine. Elbette ben de geri kalmadım. Ancak alırken birkaç farklı versiyonunu olduğunu gördüm. Bir piknikte bacaklarımı, ayaklarımı sinekler nasıl ısırmışsa alerjimle de birleşince mahvolmuştum. Eczaneye girdiğimde Biafine verdiler. Kocaman, iri iri ısırıklarımı rahatlatması için hemen kapıverdim.

Biafine Emülsiyon
Biafine Emülsiyon

Biafine Emülsiyon genelde yanık kremi olarak bilinen çok da çabuk emilen bir krem. Sürünce rahatlatma özelliğini gözardu edemem. Bir ferahlık veriyor. O koca, kıpkırmızı, deli gibi kaşınan, mahvolan koca vücudumu çok kısa sürede toparladı. Sadece yanıklar için değil her türlü tahriş için de kullanılıyor.

Biafine, dünyanın pek çok yerinde kozmetik amaçlı da kullanılıyor. Cildi, ciddi anlamda güzelleştiren, sivilcelere bile iyi geldiği iddia edilen bir krem. Ama aslında o bir ilaç. Devamlı kullanımı doğru değil. Cildinizin ihtiyacı olduğu dönemlerde tedavi amaçlı kullanıp eski rutine dönmek gerek. Aşırı kuruyan, kuruluktan deli gibi kaşınan cildime haftada bir ya da iki kullanıyorum. O haftayı çok rahat geçiriyorum. Diğer versiyonunu bitirdik. Aile boyu kullanmaklık, kocaman, bereketli bir ürün. Yanık, tahriş, güneş yanığı gibi durumlar için her evde bulunması gereken çok hafif ve kullanımı rahat bir ürün. Benimki bitmeye yaklaştı ve hemen yenisini sipariş verdim. Hızlı etkisi nedeni ile yerine koyacak başka ürün bulamadım çünkü.

Yazar

Yorum Yaz