Benefit Ürünlerine Kısa Bir Bakış

Merhaba arkadaşlar,
Daha evvel pek çok Benefit ürününü tam boy kullandım. Ama sizinle paylaşmadığıma çok üzgündüm. Daha sonra büyük bir Benefit set keşfettim ve o sette pek çok ürün minik boylar halinde vardı. Size yazmam ve swatch yapmam için çok iyi olacağını düşündüm.
makyaj blogu
Benefit Ürünleri
İlk olarak Benefit’in sıvı allıklarından bahsedelim mi? Bunlar hem yanakta hem dudakta kullanılan ürünler. Şişeleri aynı oje şişesi gibi. Ojelerde olduğu gibi fırçalı. Daha evvel Benetint’ten bahsetmiştim. Yukarda ortada kırmızı olan Benetint. Mis gibi gül kokuyor. Ürün kalıcı belki ama o kadar uçuk ve varla yok arasında bir rengi var ki bana gereksiz geliyor. Fiyatı da malum:( Hele de kırmızı yanaklı iseniz hiç gerek bile yok. Cha cha tint mercan tonlarında. Fotoğrafta en altta olan. Posie tint ise en yukarda olan. Tatlı bir pembe 🙂
benefit benetint
Benefit Cheek and Lip Stain
Bu ürünlerin yapıları için tek tek konuşmaya gerek duymuyorum. Hepsi aynı özelliğe sahip. Hepsi hem yanak hem dudakta kullanılıyorç Doğru kullanımda hepsi bence her ten rengine uygun. Hepsi çok doğal. Renkler korkutucu olsa da dağıtınca çok doğal. Özellikle gençlere ya da fresh görünmek isteyen herkese tavsiye edebileceğim bir ürün. Maalesef o kadar pahalılar ki tavsiyemi geri çekiyorum. 🙂 Ürünün fiyatı dışında kötü özelliği yok mu? Hemen dağıtmazsanız anında kuruyor ve aşağıda olduğu gibi çizgi şeklinde izi kalıyor. Anında hızlıca homojen dağıtmak biraz beceri ve el pratikliği istiyor.
benefit benetint
Benefit Sıvı Allıklar

 Şimdi gelelim aydınlatıcılara. Burada high beam yok. Bana göre aralarında en başarılı olanlardan birisi High Beam. Onu da ayrı bir yazı da anlatayım size. That gal aslında hem makyaj bazı hem aydınlatıcı olarak geçiyor. Ben kendisini en gereksiz Benefit ürünü olarak gördüm hep. Baz olarak kullansam da fondötenime karıştırsam da hatta aydınlatıcı olarak kullansam da bana göre hep yok gibi duran tamamen etkisiz bir ürün olarak geldi. Sadece fondötenin daha kayarak yayılmasına yarıyor bende.

benefit that gal
Benefit Aydınlatıcı
Benefit Watt’s Up aydınlatıcı ise yine Benefit ürünleri arasında en sevdiklerimden. Maalesef rengi özellikle yoğun uygulamalarda tenimde biraz koyu durup belli olsa da şık ve kullanışlı bir aydınlatıcı. Ben inci beyazlığında aydınlatıcılar sevdiğim için olmazsa olmaz değil benim için. 
benefit that gal
Benefit aydınlatıcılar

 Yukarıda paylaştığım fotoğrafta sol taraftaki pembe pembe olan that gal. Yayılınca cildim hemen emiyor. Ortada aydınlık bir ürün kalmıyor :)Hafif ibr pembelik kalıyor o kadar. Sol tarafta şampanya renginde olan Watts Up. Pek çok ten rengine yakışacak bir ton. Ben dağıtmakta biraz zorlanıyorum. Stick bir ürün. Onun yerine sıvı aydınlatıcıları daha çok seviyorum.

makyaj blogu
Benefit Puff Off 

 Benefit Puff Off‘un orjinal boyunda metal bir başlık var ve onunla ürünü uygulanıyor. Amacı göz altında oluşan şişlikleri rahatlatmak ve hafifletmek. Ürünün orjinal boyundaki metalle kullanınca bir ferahlık veriyor ama bu boyda o ferahlığı yakalayamadım. Yani ferahlık hissi metalden kaynaklı. Kapatıcının altına sürülünce kapatıcının çizgilere dolmasını engeller diye ümit ettim ama kendimde bunu da yakalayamadım. Ürünün fiyatını ve tam boyunun sadece 10 ml olduğunu düşünürsek bence satın almaya değer bir ürün değil. Pek de gerekli olan eksikliği hissedilir cinsten değil.

makyaj blogu
Benefit Stay Don’t Stray

 Benefit Stay Don’t Stray kapatıcılar ya da farlar için kullanılan bir primer. Ten rengi bir ürün. Benim ten rengime göre biraz sarımsı bir ton. Tam boyu pompalı ambalajda satılıyor. Bu ufak boy gloss gibi bir fırçaya sahip ki bence daha kullanışlı(Ama pek hijyenik sayılmaz). Pompalı ambalajda ürünü fazla alma riski bende çok oluyordu. Eğer far bazı üzerine ten rengi far sürenlerdenseniz bu ürünle ten rengi fara gerek kalmayabilir. Ben bu ürünü asla göz altımda kullanamadım. Bende çok çizgilere girdi. Ama göz kapağımda çok nadir çizgilere girdi.

makyaj blogu
Benefit Far Bazı

 Benim göz kapaklarım tenime göre çok koyu renkte ve damarlı. Bazı zamanlarda fazla kızarık. Gördüğünüz derecede kapattı. Bu kadar kapatma bana yetiyor. Ama göz kapaklarımı kurutuyor. Benim tekrar satın almayı sevdiğim ürünlerden biriydi. Taa ki bu ürüne muadil çok güzel bir ürünü keşfedene dek. Rival de Loop markasının far bazı bu ürüne muadil bence. Bir gözüme Rival de Loop diğerine Stay Don’t Stray kulladım. Kimse farkı farketmedi.O ürünü henüz yazmadım. En kısa zamanda onu da yazmak istiyorum.

 Benefit Porefessional Bazı ise ayrıca bir yazıda size anlatmayı düşünüyorum. O nedenle bu yazıda bizimle değil. Kısaca Dior Minimizer bazdan sonra kullandığım en iyi baz Benefit Porefessional.

Güzellik blogumda pek çok Benefit ürününün yazısını bulabilirsiniz. Ben bazılarının linkini sizin için aşağıya bırakıyorum. 
makyaj blogu

7 Yorum yapılmış
  1. That Gal almalıyım 🙂 Cildim açık buğday ve nötr, ne tam sarı ne tam beyaz. Bana yakışır mı ki? Güzel bir ön tanıtma yazısı olmuş teşekkürler 🙂

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe