Aydınlık Bir Cilt İçin…

Merhaba arkadaşlar,
Ekim ayına girdik ve güzel bir yazı geride bıraktık. Cilt bakımına düşkün pek çok kişinin yaz aylarında en büyük şikayeti belki de lekelerinin meydana çıkmasıdır. Kışın solan lekeler yaz aylarında tüm çıplaklığı ile karşımıza çıkıyor. Peki ben bu yaz daha aydınlık ve daha pürüzsüz bir cilt için ne yaptım. Üç üründen yardım aldım diyebilirim. Severek kullandım diyebileceğim bu üç ürünü bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim. Aydınlık bir cilt için neler yaptım anlatıyorum.

Kozmetik bloglari
CYRÈNE Exfoliating Cotton Pads

Öncelikle her akşam kullanmaya özen gösterdiğim CYRÈNE Exfoliating Cotton Pads isimli üründen söz edeceğim. Bu sene bu tarz ped ürünler oldukça popülerdi. Kullanım olarak pratik gelse de ekonomiklik kısmı tartışılır. Üstelik aradığınız verimi alabilmek bence pek de olası değil. Bu tarz ürünlerden Nip+fab pedler de bir hayli meşhur oldu. CYRÈNE ona göre daha pahalı. CYRÈNE den iki kutu bitirdiğime göre biraz konuşma hakkımız vardır sanırım. Yaz aylarında cilde bu tarz asit içeren, soyucu ürünler kullanmak biraz risk. Bu pedler zaten akşamları kullanmak için ve göz çevresine dahi kullanılan bir ürün. Göz altlarımda da kullandım. Yanma, batma, tahriş olmadı.

CYRÈNE Exfoliating Cotton Pads
Ürünün içeriği bu şekilde. Üzerinde üretim tarihi yazması da güzel. Kabı elinize aldığınız zaman içi ped dolu sanmayın. Alt kısmı boş. 🙂 Marka hayvanlar üzerinde deney yapmayan, kaliteli içeriğe önem veren  nadir markalardan. O nedenle bir adım önde.

Guzellik bloglari
CYRÈNE Exfoliating Cotton Pads
Pedler çok büyük değil. Disk pamuklar kadar. Bu kadar küçük ürünleri elimle zor kavrıyorum. Kullanımı bana zor gelse de ürün aslında tüm yüz için yeterli geliyor.

Makyaj bloglari
CYRÈNE Exfoliating Cotton Pads
Küçük ve ince olunca tüm yüzümü silmeye yetmez sanmıştım. Ama yeterli diyebilirim. Göz kapaklarına değil ama göz altlarına kullanmak için uygun. Peki ben ürünü yeniden alır mıyım? Sanırım almam. Bence bereketsiz, pahalı olmasına rağmen o parayı hak edecek bir etkisi de yok. Sanırım şu anda fiyatı 94 buçuk Lira ve içinde sadece 30 adet var. Evet, hassas cildime bile uydu. İçerik kaliteli ama fiyat olarak cilt bakımına hiç para acımayan biri olan ben bile çok buldum bu fiyatı. Yerini daha uyguna dolduracak ürün bulunabilir. Yaz aylarında çok hassas cildimi idare etti ama öyle çok işe yarayan bir ürün olarak da görmedim kendisini. İki aylık kullanım için nerdeyse 200 lira vermek yerine ne etkili vr bereketli ürünler alınır bu fiyata. 🙂

Makyaj blogu
CYRÈNE Advanced Mikro Exfoliating Scrub
Gelelim yaz boyu severek kullandığım  ürüne. Yine bir CYRÈNE ürünü. CYRÈNE Advanced Mikro Exfoliating Scrub diğer ürünün aksine çok sevdiğim bir ürün oldu. Diğeri ne kadar bereketsiz ise bu o kadar bereketli. Aylardır kullanıyorum ve bir o kadar daha kullanırım. Yazın her gün duş alan biriyim. Bu peelingi duşa girer girmez sürüyorum ve yüzümde bekletiyorum. İçerisinde bulunan maddelerden istifade etmek için bunu yapıyorum. Bu tarz asit içeren peelinglerde bu şekilde bir yol izliyorum hep. Hafif kremsi, minik tanecikleri olan bir ürün. İçerisinde salisilik asit dışında çay ağacı yağı da var ve bunu kokusundan rahatlatlıkla anlamak mümkün.  Pütürlü bir cildiniz varsa ilk kullanımda verdiği pürüzsüzlüğü hissedebilirsiniz.

Guzellik blogu
CYRÈNE Advanced Mikro Exfoliating Scrub
Üzerinde yağlı ciltler için yazıyor. Ben ise kuru ve hassas ciltliyim. Buna rağmen hem de çok sık kullanmama rağmen hiç rahatsız etmedi beni.

Kozmetik blogu
CYRÈNE Advanced Mikro Exfoliating Scrub
Marka hayvanlar üzerinde deney yapmıyor. Ve daha önce de pek çok yazımda söylediğim gibi kalitesiz içerikten uzak duruyor. Bu peelingin fiyati 78 TL civarında ve çok bereketli. Bence fiyatını hakediyor. Uzun süre Dermalogica da kullandım. Hatta pek çok peeling kullandım.    Güzellik Blogu  m da pek çoğu zaten vardır. Verdiği pürüzsüzlük hissini pek çok peelingde yakalayamamışımdır. Zaten o kadar bereketli ki bence hiç bitmeyecek. 🙂

Bakim bloglari
Nature’s Güneş Kremi
Ee yaz aylarında bir deli cesareti ile aydınlık cilt için uğraşırsın da tedbirini almaz mısın? Almalısın ki daha da lekeler artmasın. Güneş kremleri bu konuda ilk yardımcılarımızdan. Nature’s Güneş Kremi bana bir sitenin hediyesi idi aslında. Kış aylarında gelmişti. İsmini ilk kez duymuştum ve ambalajı hiç gösterişli değildi. Bir köşeye attım. Yazın bir denesem mi dedim ve daha açar açmaz bayıldım. Markanın ürünlerinde Eco Cert işaretini görmek mümkün. Made in Italy ve dediğim gibi daha önce hiç duymamıştım.

Cilt bakim bloglari
Nature’s Güneş Kremi
Çok pahalı bir güneş kremi de değil. 60 Lira civarında ama bazı eczanelerde ikili paket 69 lira falan oluyor. Yani ulaşılması çok zor bir ürün değil. En azından fiyat olarak. 🙂 Öyle güzel emiliyor ki… Hem güzelce koruyor. Cildim hiç kızarmadı. Cildimi neme doyurdu resmen. Kış aylarında gündüz nemlendirici olarak bile kullanmak için almak istiyorum.

Nature’s Güneş Kremi
Yapısı, kokusu, koruması ve fiyatı ile almak istediğim bir ürün.
İşte ben bu yaz bu ürünleri daha aydınlık bir cilde sahip olma adına kullandım. Yaz boyu ben de olan etkilerini de tek yazıda sizlerle paylaşmak istedim. Umarım hoşunuza giden, size faydalı gelen bir yazı olmuştur.

bakim bloglari

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe