AVEDA ÜRÜNLERİ DENEYİMİM

Merhaba arkadaşlar,
Aveda enbrightenment serisi ile kısa süreli bir deneyimim oldu. Yaklaşık iki hafta kullandım kendilerini. Uzun süredir arşivde yazısı bekliyordu. Ancak şimdi yayınladım. Ürünleri travel boy set halinde Elca Kozmetikten satın aldım. Bugün de sizlere kısa bir Aveda ürünleri yazısı yazmak istedim. Makyaj blogumda daha önce Aveda‘nın saç maskesini yazmıştım. Yazının sonuna onun linkini bırakırım. Bu setin aydınlatma vaadi olduğu için bana çok tahrik edici geldi. Ve hemen satın aldım.

bakım blogu

Aveda enbrightenment brighening cleanser yapı olarak biraz parlak sedefli görünüyor. Şurada yazdığım Kiehl’s oil free setteki temizleyici gibi yapısı var. Aşırı köpürme olmadı. Yapısı nedeniyle kurutma yapacağını sandım. Ancak böyle birşey olmadı. Kurutma ve gerginlik yapmadı, ancak bir temizlik hissi de vermedi. Ferahlık ve temizlik hissi benim her zaman hoşuma gitmiştir.

cilt bakim blogu
Aveda enbrightenment brightening treatment tonik temizleyiciden sonra kullandığım buram buram bitki kokan, sarımsı bir rengi olan bir tonik. Bu üründe temizlik hissi, arındırma hissi vermedi. Ama kokusu ile serideki en etkili ürün havasını oluşturdu. 

cilt bakim blogu
Aveda enbrightenment brightening correcting serum ise tonikten hemen sonra kullandığım ürün. Sarımsı renkte olan serumu elimde ısıtarak tampon hareketlerle uyguluyorum. Biraz yapış yapış hissi veriyor. Nem verme gibi bir his yaşamadım. Verdiği yapış yapış his kısa sürüyor. Ya da cildim kuru diye emiyor cildim. Herhangi bir şekilde işe yaradığını hissetmedim.
cilt bakim blogu

 Aveda enbrightenment brightening correcting krem ise losyon kıvamında, serumdan sonra uyguladığım bir ürün oldu. Losyon yapısı nedeniyle kurutma yapar sandım ama ekstra bir kuruluk olmadığı gibi nem verdiğini de hissetmedim. Çaktırmadan nemli tuttu cildimi demek ki.

Peki ben bu ürünleri kısa sürede kullanmayı neden kestim? Ürünler genel anlamda iki haftada bende bir değişiklik yapmadı.  Kullanıp kullanmadığımı anlamadım bile. Kuruluk yaparlar diye korkmama rağmen yapmadılar.Gerginlik hissi olmadı. Alerji olmadı. Yanma hissi olmadı. Ancak neden bilmiyorum cildimin kızarıklığı arttı. Zaten kızarıklığımı zor kontrol altında tutuyorum. Neden bilmiyorum tüm yüzüm kızarık ama bir yanma ya da hararet hissi yok. Ürünleri kestim ve Doa Kozmetik ten Hassas ve kızarık ciltler için serum kullanmya başladım. O şekilde kızarıklık gitti. Ben ürünleri tekrar kullanmayı düşünmüyorum. Belki de içindeki bitkiler yaramadı.Markanın başka ürünlerine tekrar şans verirsem sizinle paylaşırım.

Aveda nın daha evvel kullanıp çok beğendiğim saç maskesini okumak isterseniz tık tık.

Bu marka hakkında deneyimleriniz varsa benimle paylaşır mısınız?

                                   guzellik blogu

4 Yorum yapılmış
    1. Balbocegi İle Kozmetik- canım ben faydasını görüyorum. buzdolabından alıp sürüyorum son zamanlarda daha da iyi geldi sanki. bu fiyata bi işe yaramaz ama denicem dedim. sanırım bittikçe alacağım. ama şimdi asıl sıcaklar başlasın o zaman test edeceğim

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe