Atkinsons‘un benzersiz eseri, Scilly Neroli, kadınlar ve erkekler için özel bir aromatik su kokusu sunuyor. 2016’da piyasaya sürülen bu parfüm, deniz notaları, petitgrain ve limonun üst notaları, neroli özü ve portakal çiçeği orta notaları ile ambergris ve paçuli temel notalarını bir araya getiriyor.

Atkinsons Scilly Neroli

Scilly Neroli, benim sıcak ve yapışkan yaz günlerindeki favori seçimlerimden. Pek çok sucul kokulardan onu ayıran bir detay var. Çok taze ve gerçekçi olması. Bu tazelik ve yeşil kokusu, Scily Neroli’yi diğer benzerlerinin önüne çıkarıyor. İlla bir kokuya benzet derseniz zorlanırım. Ama deneyimlerim arasında tarz olarak en çok Serge Lutens L’eau Serge Lutens parfüme benzettim. Bana o parfümü sıkça hatırlattı tarzından kaynaklı.

Scily Neroli, taze limon, yeşil notalar ve portakal çiçeğiyle açılıyor. Su ve denizin berrak kokusunu çağrıştırıyor. Tatlılık yok, sadece doğal, temiz ve ferah bir his bırakıyor.

Çiçek notaları zamanla ortaya çıkıyor, ancak koku, serinliğini asla kaybetmiyor. Portakal çiçeği kokusu, kalp notalara eşlik ediyor ve paçuli, adeta bu doğal kokulara destek sağlıyor. Scilly Neroli‘nin paçuli içerdiğine hala inanamıyorum. Asla paçuli kokusu almıyorum. Bence paçuli odunsu tarafıyla bu doğal kokunun serin ve sucul taraflarını desteklemiş.

Bu parfüm, kış ayları parfümü değil bence. Ancak taze, doğal ve sucul kokuları sevenler için yaz aylarında mükemmel bir tercih. Gerçekçi bir deniz esintisi, yeni kesilmiş yeşil limon hissiyle karşılaşmak isteyenler için ideal. Performansı orta düzeyde, taze ve narenciye notalarından beklendiği gibi dengeli. Kesinlikle unisex bir koku. Ve çok güzel bir tazelik deneyimi sunuyor.

Yazar

Yorum Yaz