Atelier Rebul No94.

Normalde Atelier Rebul parfümleri pek dikkatimi çekmiyor. Bu zamana dek kokladıklarım da hiç tarzım değildi. Üstelik kalıcı da bulmadım. Karizma ambalajlara bürünüp yüksek fiyata sattıklarını da düşünüyorum.

Atelier Rebul No 94, dünyayı kasıp kavuran bir parfüme çok benzetiliyor. Hangisi mi? Yapmayın, duymamış olamazsınız. Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 tabi. Hal böyle olunca denemek farz oldu. O dönem bende Baccarat Rouge vardı. Sonra sattım. Sırf karşılaştırmak için Atelier Rebul No 94 parfümü de edindim. Elbette çok çok çok daha ucuz.

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 ile oldukça benzerler. Özellikle orta notalara geçtikten sonra. Kardeşimin deyimiyle ilk etapta kuaför kokusu alıyorum ben de. 😂 Onlarca kişiye fön çekilen bir salonun kokusu. 😂 Sonra Baccarat Rouge 540 da olduğu gibi hastane kokusu. Şekerli bir koku. Tanımlamakta zorlanıyorum açıkcası. Bu tarz kokuları çok kullanan, haz eden biri değilim. Koklayınca içinde şu var bu var diyemiyorum. Bir hastane odasına girmişsiniz gibi bir koku. Bir hastane odasınsa bir ateş yakılmış. Ateşe şeker katılmış gibi. Anlatamadım biliyorum. İnanılmaz seveni var. Aşırı hayranı var. Artık her yer bu kokudan kokuyor.

Atelier Rebul No 94 diğer Atelier Rebullara göre bana daha kalıcı gelse de yine de yeterli bulmadım. Yayılımı ve kalıcılığını elbette kat kat pahalı olan orjinali ile mukayese etmeyeceğim. Fiyatına göre eh işte. Eğer Baccarat Rouge 540 seven biri iseniz bence D&P parfümden alın. 200 Liraya birebir aynısını yapmış. Hatta kalıcığı, yayılımı bile 3875 tl olan orjinaline çok yakın.

Yazar

Yorum Yaz