Alışveriş Deneyimim 2 – modanisa.com

Merhaba arkadaşlar,
Bu hafta alışveriş deneyimimde bir giyim sitesinden söz edeceğim. Reklamları TV de oynamadan önce de modanisa.com sitesini bir tesettürlü olarak bilen biriydim. Kapalılar için kıyafet bulmak işkence. Yaşımıza, kilomuza, tarzımıza uygun nerdeyse yok. Olanlar da uçuk fiyatlı. Hatta onlarda da büyük ihtimal kumaş kalitesi, dikiş kalitesi yerlerde. modanisa.com sitesini denemek istedim. Sitede çeşit bol. Ben sadece 9 parça ürün satın aldım ve yüzlerce ürün arasında sadece kendi aldıklarıma göre yorumlama yapabilirim.

bakim blogu

Kimsenin kafasında soru işareti kalmasın diye yaptığım alışverişlerin ekran görüntüsünü paylaşmak istedim. Fiyatlar satın alırken ve fotoğraflarda görünen duruşu düşününce bana uygun geldi ve o aşkla alışveriş yaptım. Ancak gelen ürünler rezaletti. Beden olarak çok büyük bir sorun yaşamadım. Düşündüğüm gibi çıktı. Mesela daha evvel sefamerve sitesinden alışveriş yapmıştım. 60 beden dar gelmişti 50 beden bol gelmişti. O derece absürttü. Tabii o zamanlar hanüz 42 kilo vermemiştim.

Aldığım ürünleri kolaj yaptım. Sadece 3 ve 4 numarayı bırakıp gerisini iade ettim. Hele 5 numaranın indirimsiz hali 100 lira ama aynısı pazarda 20 lira. Siteden aldığım her ürünün aynısını daha sonra pazarda gördüm ve şok oldum. Bu siteden bu ürünleri alıp sonra da bunlara kaliteli diyenlere karşı zevkler ve renkler farklıdır diyemeyeceğim. Hayatında ya hiç alışveriş yapmamış, ya hiç kaliteli kumaş almamış, giymemiş. 1 numaralı ürün incecik bir penye. Dandik. Sanki 100 kere yıkamışsın. Birde 60 lira ya. Ben çççooookkk fazla gezen, alışveriş yapan, gören biriyim. O nedenle çoğu kişinin yeni yeni moda zannettiği, giymeye başladığı şeylerden ben çoktan sıkılmış olurum ve demode bulurum. Ha ama buna hiç takılmam. Herkesin kendi zevki çünkü. Asla moda diye de giyinmem. Rahatıma bakarım. Ama söz konusu ürünün kalitesi olunca el insaf yani .En beğenilmeyen Koton, Hm, Lc Waikiki gibi markalar da bile çok daha ucuz ve kaliteli ürünler var. 3 ve 4 numarayı sadece 2 kez giydim ve çoktan tüylendi bile. Lc Waikiki den almış olsam hemen değişim yapardı. Şimdi elimde kaldı bunlar. Dandik polyester kumaştan kıyafet yapılmasından zaten bıktım. Pamuk yazan ürünleri seçtim burdan aman ne pamuk ne pamuk. Firmadan olan alışverişlerimi instagramda paylaştım o zamanlar. Beni arayıp ilgili davrandılar ve hakkım olanı yaptım ve ürünleri iade ettim. Ama en azından arayıp düşüncelerimi sordular. Tabii herkese yapıyorlar mı bilmiyorum. Ben bir kaç kez paylaşım yapınca aradılar. Müşteri desteği, hızlı kargo dışında hiç sevmedim. Fiyatlar o kalite için çok uçuk. Lütfen kaliteli dikim ve kumaşla karşımıza gelsinler. Sizin bu siteyle ilgili fikirlerinizi çok merak ediyorum ve tesettür giyim olarak kombinlerinizi nasıl ve nerden oluşturuyorsunuz? Lütfen yazar mısınız? Belirli yerlere mahkum kalmayalım.

bakim blogu

4 Yorum yapılmış
  1. tesettür giyimi konusunda her yerde aynı sorunu yaşıyorum artık hiçbir şekilde tesettür giyim diye satılan yerlerden alışveriş yapmıyorum. 20-30 tl lik ürünleri 100 tl ye bize satmaya çalışıyorlar. ben artık kıyafetlerimi herry, chima, journey, mango gibi yerlerden kombin yaparak satın alıyorum. gerçekten kaliteli ürünlere indirim dönemlerinde uygun fiyatlara sahip oluyor insan.

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe