Loewe Quizas Pasion Parfüm

Loewe Quizas Pasion Parfüm.

Üst notalarda Kırmızı Meyveler, Bergamot ve Mandalina; orta notalarda Afrika Portakal çiçeği, Frezya ve Manolya; temel notalar Kaşmir Ağacı, Kehribar ve Vetiver’dir.

Meyveli, tatlı, odunsu, çay kokulu, çiçek kokulu, fresh… Tüm bu tabirleri bu koku için kullanmak mümkün. Sadece şişesinin rengi ile değil kokusu ile de şaşırtıyor.

Şişenin rengine bakınca çok ağır bir koku olduğunu düşünebilirsiniz. Tütsü kokacağını zannedebilirsiniz mesela. Alakası yok. Genelde renkler kokuyu ele verir ama bu kokuda yanılmanız pek olası.

Loewe Quizas Pasion Parfüm çok farklı. Mesela odunsu bir koku alıyorum dedim. Nasıl mı? Kurşun kalemi keseriz ya. Onun talaşının bir kokusu olur. Ya içten içe o kokuyu alıyorum. 😂 Şaka değil. Ama nasıl yakışmış. Nasıl taze, dengeli bir hava katmış.

Benim için eşsiz bir koku değil ama parasına değecek bir koku. Koklarken kaliteyi alıyorum. Bazı uçuk fiyatlı parfümleri market parfümüne benzetirim bilirsiniz. Bu asla öyle değil. Farklı. Kendini sordurur mu bilmiyorum. Ama sizi başkalarından ayırır. Özellikle rüzgarlı havalarda buram buram kokum burnuma geliyor ya. Çok hoşuma gidiyor. Hep alıştığım kokuların dışında olması da bana iyi geldi. Direkt bileğimden koklayınca bahsettiğim kurşun kalem kokusunu almama rağmen rüzgar estikçe o kokuyu almıyorum. Tam tadında asla şekerli diyemeceğim kırmızı meyveler kokusu alıyorum.

Peki bu koku hangi yaşa ve saatlere hitap ediyor. Sanırım bu konuda çok kararsız kaldım. Kesinlikle seksi bir koku. O nedenle çok genç arkadaşlar için şimdilik gerek yok. Kadınsı, feminen bir koku, seksi bir koku. Hangi yaşta o feminenliği ruhunuzda hissediyorsanız o yaşta sizin için uygundur. Peki hangi saatler için diye sorarsanız böyle seksi kokuları geceye yakıştırsam da denge çok güzel olduğu için gündüz de rahatlıkla kullandım ben. Zaten gece bir yere çıktığım yok. Gündüz seve seve kullanırım. Ancak gece şık kombinlerinize de çok yakışacaktır.

Belki biraz daha kalıcı olmasını isteyebilirdim. Sonuçta ucuz bir ürün değil artık parfümler. Onun dışında hem bu kadar basit hem bu kadar farklı notaları tek koklayışta veren bir koku benim dikkatimi çekti. Tam boyu elimde olsa severek kullanırdım.

Yazar

Yorum Yaz