Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı Kullananlar

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde A101 marketlerde gezerken Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı gözüme çarptı. Fiyatı oldukça uygundu. Sanırım 1.75 tl civarında olabilir. Tam fiyatını unuttum. Bir gün denerim diyerek hemen aldım. Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı Kullananlar diye aratınca pek bir bilgi bulamadım. O zaman neden kendim alıp denemeyeyim ki dedim.

Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı
Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı

Arkasında tarifi var. Biz tamamen o tarife uyarak yaptık. Tarifi yeniden burada yazıp sizi sıkmak istemem. Dilerseniz siz kendi tarifinize uygun olarak da yapabilirsiniz. Biz biraz acemi olarak kendi tariflerimize güvensek de birebir tavsiye edilen tarife uymak istedik.

Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı üzerinde dikkat ederseniz puf puf poğaçalar yazıyor. Bu her poğaça yapanın hayali değil midir? Biz bol peynirli ve maydonozlu yaptık. En sevdiğim çünkü. 😂

Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı
Pakmaya Mayalı Poğaça Harcı

Malzemeyi biraz fazla kaçırınca içkerinden taştı. Pek de becerikli sayılmam. İyi kapatamadım sanırım. O gün misafirlerimiz poğaçalara bayıldı. Bu harcı kullanımca ortalama 40 dakika mayalanması için bekledim. Hamur kabardı. Fırına attıktan sonra biraz daha şiştiler ama çok da şişmediler. Dışı çıtır çıtır, içi yumuşacık oldu. Mayamsı bir koku aldık ama bizi rahatsız etmedi. Bence denemeye değer. Afiyet olsun.

Henüz yorum yok

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe