Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF 30

Merhaba arkadaşlar,
Çıktığı ilk günlerden beri beraber olduğum Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF 30 ürününü artık size de anlatmaya karar verdim. Uzun süre deneme boyu ile idare ettim.
kozmetik blogu
Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF 30

Ürünün amacı göz altını kapatmak değil. Güneşe karşı korumak ve hafif bir kapatıcılık ile renk düzenlemek. O nedenle fazla morluklarınız varsa ve amacınız o morluklardan kurtulmaksa sizi tatmin etmeyecektir. Tek renk olan bu ürünün rengi aşağıdaki gibi. Uygulama yaptığım zaman hafif kapatıcılık ve yanında aydınlık verdiğini düşünüyorum.

kozmetik blogu
Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF 30

 Oldukça akışkan ve dağılması kolay. Ürün aslında kurutmaya meyilli. O nedenle altına iyi bir nemlendirici kullanmayı tercih ediyorum. Yoğun kapatıcı ürünleri sevmediğim için kendisi benim tercih ettiğim bir ürün oldu. Zaten normalde de nemlendiricim bana yettiği için çevremde ekstra bir kuruma farketmedim. Çok az bir ürünü iki parmağımda bölüşüp uygulama yapıyorum. Biraz daha fazla kullanırsak kapatıcılık artabilir.

kozmetik blogu
Kiehl’s Clearly Corrective Dark Circle Perfector SPF 30

 Bende duruşu yukarıda olduğu gibi. Kapatması oldukça zor olan damarımı beni tatmin edecek şekilde kapattı. Ürünün fiyatı sanırım 120 lira civarındaydı. Bu nedenle tekrar  alıp almama arasında kaldım. Kapatıcılık ve yapı olarak Essence High Coverage Kapatıcı ile nerdeyse aynısı. Ama güneş koruması sağlıyor Kiehl’s. Eğer göz altlarınız kuru ise hiç bulaşmayın ama göz çevrenizi hele de yaz aylarında güneşten korumak ama hafif kapatmak da isterseniz şans verebilirsiniz. Fiyatı 50 lira civarında olsa bittikçe alırım. Ama bu şartlarda sanırım bir kaç kere düşünmek zorundayım.

kozmetik blogu

5 Yorum yapılmış
  1. essenceyi nasil stokladiğimi anlatamam evde şu anda 4 tüp var seyrediyorum sadece çünkü devami yok kaldirdi essence aşık olduğum kapaticisini bu 4 tüpte herhalde yıllarca yer diyorum 🙂

    1. Merhaba, ben bahsettiğiniz göz kalemini kullanmadım. Bu yazı da göz kalemi yazısı değil. Hangi kalemle kıyasladığınızı anlayamadım.

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe