Inglot Fırçalar Hakkında Yorumlarım

Merhaba güzeller,
Madem Inglot yeniden ülkemize giriş yapıyor, Inglot mağazaları açılmadan biz Inglot ürünlerine kısa bir bakış atalım. Markanın farlarına hastayım. Muazzam bir renk seçeneği var. Far pigmentasyonu, tozutma durumu da çok tatmin edici. Ben daha evvel Inglot 27tg yüz fırçasını kullandım ama Mac 187 fırça alınca elden çıkardım. Çok beğendiğim bir fırçaydı. Fondoteni şahane uygulardı ama kıl dökmesi bitmek bilmiyordu. Kozmetik blogumda sanırım o fırçayı yazmamışım. Elimde bulunan diğer fırçalara bakalım.

kozmetik blogu

Inglot ürünlerinin ülkeye yeniden hangi fiyat aralığında gireceğini çok merak ediyorum. Eğer Polonya da olduğu gibi ucuz olursa harika bir markaya kavuşmuş olacağız. Inglot fırçalar uzun süreli kullanımda dahi beni asla yarı yolda bırakmadı. Mac fırçalarım bir iki yıkamada deforme oldu her zaman. Ama Inglot fırçalarımda bu hiç olmadı. Bu yazıda bahsedeceğim hiç bir fırça bu zamana dek tek kıl dökmedi. Bana göre Mac fırçalarımdan daha yumuşaklar.

kozmetik blogu
Sapları ve yazıları da oldukça dayanıklı ve kaliteli. Hiç bir bozulma ve ya aşınma olmadı. 
kozmetik blogu

Bu iki fırça karıştırma fırçası gibi görünsede aslında altta olan oldukça büyük ve üstte olan karıştırma için. Üstte olan Inglot 6ss fırça ve Mac 224 e muadil. Ondan daha yumuşak bence. Piyasada satılmasını en çok istediğim fırça modeli budur. Maalesef bulması çok da kolay değil bu tarz fırçaları. Inglot 6ss nerdeyse her gün elimin gittiği bir fırça. Gözün katlanma bölgesine uygulanacak bir far varsa bu işi en iyi o yapıyor. Altta olan ise Inglot 4ss fırça. Kılları sık ve o nedenle yoğun uygulamayı istediğim aydınlatıcılarda elim buna gidiyor. Bazı toz aydınlatıcılar için Real Techniques setting brush gibi seyrek kıllı fırçalar yetersız kalıyor. Bu fırça kıl boyu olarak nerdeyse onunla aynı ama daha sık kıllı ve daha pofuduk. Kendisi ile allık uygulamak, göz altı kapatıcısı sabitlemek mümkün. Benim favori kullanım alanım aydınlarıcı oldu.

kozmetik blogu
Inglot 7FS fırça bir göz fırçası. Belki burun çevresine kontur yaparken kullanılır ama ben hiç denemedim. Açılı yapısı ile göze farı uygulamada, oturtmada, ve karıştırmada çok başarılı. Benim en sevdiğim yanı o hem farı uygulamada hem karıştırmada başarılı çok işlevli bir fırça. Bence şans verilmeli.

kozmetik blogu

Inglot 19P fırçadan iki tane vardı bende. İlk zamanlar aldığıma pişman olduğum bir fırça olmuştu. Çünkü kılları uzun ve seyrek. Sadece farı oturmada kullanırım sandım.

kozmetik blogu
Ama o da ne. Bu fırça katlanma bölgesinde süper işe yarıyor. Hafif uygulamalar yapmak istediğim zamanlarda beni asla yarı yolda bırakmıyor.
Ben bu markanın fırçalarını beğeniyorum. Mac fırça fiyatları uçmuşken içimde büyük bir ümit var. Inglot hadi yüzümüzü güldür. Makul fiyatlarla karşıla bizi:) Sizce fiyatlar ne durumdadır kızlar 🙂

5 Yorum yapılmış

Yorum Yap

E-Posta Adresinizi Yazın

Dilerseniz HTML etiketleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> kullanabilirsiniz

Hürriyet Yazar Cafe
Bumerang - Yazarkafe
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe